O SKOLu

Historie klubu

Vznik sportovního klubu SKOL Brno sahá do roku 1973. Na popud zakladatelů oddílu pánů Jana Vřešťála, Miloše Slaměníka a Petra Bureše vznikl klub, jehož činnost nepřetržitě trvá dodnes. Jen název zastřešující organizace se s dobou měnil. Z Univerzity Brno na Dům pionýrů a mládeže, později Dům dětí a mládeže. Od roku 1993 funguje SK SKOL Brno jako samostatné občanské sdružení a od roku 2015 jako spolek.

Současnost

V současné době je SK SKOL Brno jediným klubem v Jihomoravském kraji, který se v oblasti běžeckého lyžování zabývá výchovou dětí a mládeže. Našim domovským městem bylo a je Brno. Pravidelné tréninky probíhají nyní na třech místech: v Kohoutovicích, na Lesné a v Ořechově u Brna.

Letní činnost

Činnost klubu v jarním, letním a podzimním období je velice pestrá. Zakládáme si na všestrannosti našich členů, a tak se děti od útlého věku seznamují se základy gymnastiky, orientačního běhu, vodáctví a dalších sportů. Našimi tradičními a oblíbenými tréninkovými prostředky jsou kolo, kolečkové brusle a kolečkové lyže. Pravidelné tréninky probíhají vždy venku a víkendové akce nás zavedou na mnoho zajímavých míst nejen v České republice. Neodmyslitelnou součástí přípravy jsou letní soustředění ať už v blízkosti Brna, nebo kdekoli jinde.

Zimní sezóna

S příchodem sněhu se snažíme co možná nejvíce jezdit na běžkách. Počínaje stěžejním zimním soustředím na začátku prosince, se až do jara nezastavíme. Účastníme se závodů na krajské, celostátní i mezinárodní úrovni. Pro závodníky to znamená mnoho hodin strávených v autech při cestách do horských oblastí naší republiky, mnohdy boj se zimou, s větrem, s přírodou. Ale také odměny v podobě dobré party, srandy, horského sluníčka a nezapomenutelných závodnických zážitků.

Největší úspěchy

Neženeme se za krátkodobými úspěchy, vedeme mládež k celoživotní lásce ke sportu. Přesto členové SKOLu patří v žákovských, dorosteneckých i juniorských kategoriích k pravidelným účastníkům na celorepublikových i mezinárodních soutěžích. Ke každoročním úspěchům klubu patří medailové umístění mnoha závodníků napříč všemi kategoriemi v Českomoravském poháru (soupeření krajů Pardubického, Jihomoravského a kraje Vysočina). K největším novodobým úspěchům bezesporu patří medailové umístění z Mistrovství České republiky v kategorii dorostenek, účast naší členky na EYOWF 2013 v rumunském Brasově (nejvyšší evropská soutěž pro kategorii dorostu) či reprezentace Jihomoravského kraje na dálkovém běhu v sibiřském Chanty Mansijsk. V důsledku těchto i dřívějších úspěchů je SK SKOL Brno zařazen mezi 22 sportovních středisek (SpS) podporovaných Svazem lyžařů České republiky.

VIDEO SKOLácké aktivity během roku - závody, trénink, zábava